Živa dediščina
Vrtec Otona Župančiča Slovenska Bistrica
Živa dediščinaDediščina predstavlja bogastvo znanj in izkušenj. Znanja, ki so izoblikovana, kot kultura in modrost narave, so človekov največji učitelj. S prepoznavanjem posebnosti domače pokrajine se povezujemo z naravo in okoljem. S tem gradimo temelje so-naravnega, trajnostnega razvoja, saj so otroci bodoči snovalci razvoja. Dediščino podoživljamo z občutenjem, raziskovanjem in ustvarjalnostjo.
Plod raziskovalnega in ustvarjalnega dela je prepoznavna identiteta pokrajine v konkretnih rezultatih: ZBIRKI TIPIČNIH JEDI POKRAJINE oblikovani kot spominek in v TURISTIČNEM VODNIKU, ki obravnava različne točke in teme dediščine, kulturne in naravne spomenike in druge posebnosti na poglobljen način. S široko povezanostjo dejavnosti s prebivalci in različnimi dejavnostmi v pokrajini in s končnimi rezultati so domačini in obiskovalci osveščeni o pomenu naravne in kulturne dediščine in s tem o posebnostih in vrednotah pokrajine.
Kot cilj projekta lahko štejemo ozaveščenost prebivalcev o pomenu naravne in kulturne dediščine ter celosten odnos do okolja ter uvedbo novih metod dela v vzgojo in izobraževanje, ki vključujejo dediščino pokrajine in temeljijo na občutenju, raziskovanju in ustvarjalnosti.
Vrednost projekta: 20.917,64 €, od tega 11.543,93 € LEADER sredstev.
Najnovejši prispevki
- VABILO K PREDLOŽITVI PROJEKTNIH PREDLOGOV ZA PRIPRAVO STRATEGIJE LOKALNEGA RAZVOJA (SLR) LAS MED POHORJEM IN BOČEM ZA PROGRAMSKO OBDOBJE 2021–2027
- Vabilo na delavnice za pripravo Strategije lokalnega razvoja do leta 2027 za LAS Med Pohorjem in Bočem
- Oljarska dediščina
- Povabilo k včlanitvi v LAS Med Pohorjem in Bočem
- Ustanovljen LAS Med Pohorjem in Bočem